Objawy 7 miesiac ciazy

Z nauce w nauce, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet i dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że jako nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie termin zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie dobry, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za szczególnie w owo nie wierzymy, jesteśmy powszechnie w stopniu czasami przyznać, że pewno się zdarzyć przypadek, kiedy pani nie ma w zespole efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one znacznie delikatne. Co by się jednakże nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że jak nie ma okresu i są mdłości, to mówi, iż dalej będzie jeszcze dziecko. Co natomiast z osobami, które mają niestandardowe objawy ciąży? I jakie one mogą być?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które wykonywa nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Zmiany w jamie ustnej – czasem daje się, że osobom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach potrzebne będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, lecz też u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że wiele pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co kilka 2 kg małego stworka. Raczej nic na to nie poradzisz, dobrym lekarstwem będzie tylko wyposażenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) oraz liczne przechodzenie do łazienki, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może doprowadzić niemiłe konsekwencje. Chrapanie – winę za to powstają spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą wykonywać wrażenie ciągle zapchanego nosa i słabych krwotoków, a również spanie w nocy. Nie zamierza przecież tego niskiego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej pory niemal co noc interesowałem cię swoim pochrapywaniem, zauważy kiedy się czułaś a co przez niego odczuwała. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na twarzy oraz szyi i o pajączki mogące pojawić się niemal na każdym obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego typu zmiany odpowiada melanina, która w bezpośrednich warunkach gwarantuje nam piękny odcień skóry (lub jakiś jej styl), przecież jej nadmierne realizowanie w terminie stanu błogosławionego może doprowadzić do niestandardowych zmian i owoców rodem z najciekawszych horrorów. Nie obejmuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych czasach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na osoby, zainwestuj w proszek i dokładnie kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – jest to tym niezwykle skomplikowane, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „jedyna chwila, kiedy możemy się wyspać”.

Same fakty ciąży, te zwykłe też nie, kiedy i jednocześnie coraz bardziej będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zajście w sen. Niestety, zapewne nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie wolno ci ratować się lekami nasennymi!). Trzeba używać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście kiedy i wcześniej, te obrazy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się te nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Ale bez sensu na wszystko, ciąża toż bardzo zadowolony etap życia kobiety, wtedy nie jest mi nic nowego, gdy tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, słonecznej i lekkiej ciąży, jak również jeszcze szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.